«Превенція суїциду в громадах. Навчання гейткіперів»

Працівники психологічної служби училища – практичний психолог Олена Ромашко та соціальний педагог Аліна Піценко 23-24 квітня 2024 року взяли участь у дводенному тренінгу на базі Полтавської академії неперервної освіти ім. М. В. Остроградського з теми «Превенція суїциду в громадах. Навчання гейткіперів». Тема присвячена глибшому розумінню серйозної проблеми суїциду, а також тому, як впоратися із ситуацією, коли людина у суїцидальній кризі потребує допомоги.

Тренери – Тетяна Хорошева та Ольга Самойлюк – методисти навчально-методичного кабінету психологічної служби ПАНО ім. М. В. Остроградського, регіональні тренерки програми, яка розроблена Центром психічного здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Університетською клінікою Акерсхус (Норвегія). Заходи пройшли в рамках проєкту «Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я» та в рамках реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».  

Головною метою тренінгу стало поширення знань та навичок «гейткіпінгу» − надання первинної психосоціальної допомоги особам із ризиком скоєння самоушкоджень та самогубства. Навколо теми суїцидів в суспільстві існує багато упереджень та страхів, що породжує позицію невтручання і відсутність готовності відкрито говорити про це, і людина з суїцидальними думками залишається наодинці, що ускладнює її стан, водночас, вчасно надана доцільна підтримка дає їй надію та мотивує до життя.

Навчання навичок надання кризової підтримки посилить у закладі освіти спроможність до збереження ментального здоров’я, тому наступним кроком є проведення воркшопів у закладі освіти на тему «Профілактика суїцидів у громадах»

Детальніше

#ТиЯк?