Безпека в інтернеті

Право дитини на безпеку та захист є базовим та поширюється на її життєдіяльність як онлайн, так і офлайн. Останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки дітей, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. Зокрема, йдеться про вплив соціальних мереж в Інтернеті. Цифрове середовище, зокрема Інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але й способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. Нині молодь проводить дедалі більше часу в Інтернеті. Окрім того, не кожна дитина в Україні володіє достатнім рівнем знань щодо ризиків у цифровому середовищі та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі.

Діти мають право здобувати знання та підтримку у використанні цифрового середовища. Надавати таку підтримку є спільною відповідальністю батьків, педагогічних працівників, суспільства загалом.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій у цифровому просторі, варто одразу звертатися до Національної поліції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України (цілодобово).

Корисні посилання щодо допомоги у разі кібербулінгу

Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді за номерами: 0 800 500 225
або 116 111.

Поліція (кіберполіція) за номером 102 (повідомити про кібербулінг).

Чат-бот Stop Sexting (якщо шантажують в Інтернеті і вимагають контент сексуального характеру).

Youtube.com/Stop Sexting Ukraine.

Інтернет-платформа «Бийся як дівчина».

База даних жіночих організацій.

Організація ЮрФем (доступна та якісна правова допомога в Україні).

онлайн-консультація для підлітків за принципом «рівний-рівному»
або з психологом безкоштовно і конфіденційно у Teenergizer;

чатбот у Telegram і Viber допоможе дізнатися, куди звертатися по допомогу.

Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті: 15 45 (далі обрати «3»).

Національна онлайн- платформа з цифрової грамотності

Платформа Дія. Цифрова освіта

Міністерством цифрової трансформації України  впроваджено Веб-портал цифрової освіти, складовою частиною якого є, зокрема, національна освітня онлайн-платформа з цифрової грамотності, яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням. Створено розділ – „Пам’ятка по кібергігієні”, у розділі „Освітні серіали” створено тему „Кібербезпека” з  серіалами з відповідної тематики.

Основи кібергігієни

Кіберняні

Обережно! Кібершахраї

Приємного і корисного перегляду!