Про психологічну службу

З плином часу, розвитком технічного процесу, швидкості життя, актуальність одних видів діяльності та професій зменшується, інших зростає. Незмінними залишаються потреби людини в освіті (задля отримання професії та ресурсів для життя), у здоров`ї, в теплих міжособистісних стосунках та просторі для реалізації своїх планів та мрій. Допомогти усвідомити потреби, побачити та прийняти сильні сторони, скоректувати зони розвитку, навчити принципам психологічної самодопомоги в закладі освіти, забезпечити соціально-правовий захист та попередити вплив негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості покликані практичний психолог та соціальний педагог – працівники психологічної служби.

Психологічна служба в своїй роботі керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», чинним законодавством України, Етичним кодексом психолога, соціального педагога.

Психологічна служба надає психологічну та соціально-педагогічну допомогу за запитом та/або відповідно до виявленої потреби в такій допомозі учасникам освітнього процесу, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та особам з їх числа, постраждалим внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, внутрішньо переміщеним особам, дітям учасників бойових дій, дітям з багатодітних сімей, дітям з малозабезпечених сімей, дітям, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, дітям з особливими потребами, особам, що потрапили в складні життєві обставини.

Головна ідеологія діяльності психологічної служби  – це супровід  учня по його життєвому шляху. Це рух разом з ним, поруч із ним, іноді – трохи попереду, коли треба пояснити можливі шляхи.

Важливо, щоб кожному учневі було комфортно в училищі, щоб він отримував необхідні знання, вміння та навички і при цьому не відчував себе самотнім або нещасливим. Важливо, щоб батьки та педагогічний колектив бачили реальні проблеми, прагнули допомогти і, головне, розуміли, як це зробити. І хоча змінити внутрішній світ людини без його власної волі, власного бажання неможливо, ми можемо взаємодіяти, пропонуючи різні шляхи вирішення тих або інших завдань чи проблем, можемо організовувати співробітництво з молодою людиною, спрямоване на самопізнання та самовдосконалення.

 Ми прагнемо знайти підхід до учня, побачити його цілісно – і сильні, і слабкі сторони, недоліки і чесноти (які признати в собі інколи важче), виявити травмуючі фактори і показати інші способи реагування або зміни ситуації, створити найбільш комфортну психологічну обстановку на індивідуальних консультаціях, будувати стосунки на засадах співпраці і пробудити в кожному учневі його «дорослу частину», без якої неможливе становлення його як професіонала і спеціаліста. Але головна мета – адаптувати учня не тільки в кабінеті психолога, а й у всіх областях освітнього процесу (навчання, міжособистісне спілкування, взаємовідносини в системі «викладач-учень»), задля реалізації більш широкої мети – ефективності у дорослому та самостійному житті. А це вже спільна робота психолога, викладача, класного керівника, майстра виробничого навчання, батьків.

Тож запрошуємо вас у подорож до самого себе, розуміння та керування самостійно власним життям.

Психологічна допомога в режимі онлайн 

Психологічну допомогу в режимі онлайн можна отримати з 9.00 до 16.00 щодня, крім вихідних за попереднім записом.

Якщо ви відчуваєте, що вам потрібна індивідуальна психологічна допомога та підтримка – пишіть на будь-який месенджер за номером 0672584770, ми домовимось про дзвінок або онлайн-зустріч.

Готова до співпраці і вірю, що ми подолаємо всі виклики часу.

Практичний психолог Олена Ромашко

До соціального педагога можна звернутися у таких ситуаціях:

Якщо у вас виникають труднощі в налагодженні стосунків у колективі.

Якщо хтось примушує вас до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують вашу гідність, а ви не знаєте як себе поводити у такій ситуації.

Якщо ви постраждали або були свідком булінгу.

Якщо у вашій родині є проблеми, які вас постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим.

Якщо вам необхідна допомога соціальних служб.

Якщо ви постраждали від домашнього насильства.

Якщо вам необхідна допомога у професійному самовизначенні.

Якщо ви маєте право на пільги але не знаєте, як ними скористатись.

Якщо у вас виникли життєві труднощі і ви не можете самостійно їх подолати та відчуваєте потребу у допомозі.

І просто коли вам здається, що всі інші відвернулися від вас і ніхто вас вже не зрозуміє.

Ви можете отримати консультаційну допомогу в режимі онлайн.

Написати листа на електронну пошту: apitsenko54@gmail.com