“Пам’яті героїв Крут. Напровесні великих днів!”

29.01.2024 була проведена виховна година “Пам’яті героїв Крут. Напровесні великих днів!”.

29 січня 1918 року відбулася  трагічна подія в українській історії- бій під Крутами.  Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних українських студентів і гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою.

На виховній годині були використані  матеріали, що розкривають історичний перебіг бою під Крутами, статті, а також поезії , їм присвячені (Павла Тичини “Пам’яті тридцяти”, Олександра Олеся “Під Крутами”,  Олекси Стефановича “Крути”, Марка Боєслава “Крути” та інші).

Здобувачі освіти групи 8-к розповіли про пам’ятні січневі дні 1918 року. Про те, як горстка дітей чинить опір шеститисячній армії вишколених  солдатів. Як  на полі загримів бій…

На сторінках історії з’явилася нова трагедія і нова перемога духу, яких мало в історії людства.

Минуть роки , десятки років, століття, – пам`ять про юнаків-героїв не згине во вік. Вона буде тим дзвоном, що не дає нам спинятися, не дасть нам забути. Герої Крут  віддали молодість, розум, щастя і життя за волю України. 1918 року весна прощалися з молодістю.

Підбиваючи підсумки, здобувачі  освіти звернулися до героїв Крут: “Будьте ж певні, дорогі незабутні герої, ваша смерть не згине марно. Чуєте? Вона живе і житиме до віку- вільна, самостійна Україна”.