Олімпіади – 2024

У професійно-технічному училищі № 26 м. Кременчука протягом лютого місяця 2024 року проведено олімпіади із загальноосвітніх предметів. Наказ МОН України від 31.10.2023 № 1330 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і турнірів у 2023-2024 навчальному році.
Основними завданнями учнівських олімпіад, турнірів, конкурсів з навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, олімпіад зі спеціальних дисциплін та конкурсів фахової майстерності є:

  • стимулювання творчого самовдосконалення дітей, учнівської молоді;
  • виявлення, розвиток обдарованих учнів, надання їм допомоги у виборі професії, залучення їх до навчання у закладах фахової передвищої, вищої освіти;
  • реалізація здібностей талановитих учнів;
  • формування творчого покоління молодих науковців та практиків для різних галузей суспільного життя;
  • підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, формування у колах учнівської молоді навичок дослідницької роботи;
  • популяризація досягнень науки, техніки та новітніх технологій;
  • підбиття підсумків роботи гуртків, секцій, учнівських наукових товариств;
  • активізація всіх форм позакласної та позашкільної роботи з учнями;
  • підвищення рівня викладання навчальних, спеціальних та фахових дисциплін, фахової підготовки учнів;
  • формування команд для участі в міжнародних олімпіадах, конкурсах, турнірах.

Олімпіада з англійської мови 2024

26 лютого 2024 року у ПТУ # 26 відбулася олімпіада з англійської мови, у якій взяли участь учні I-III курсів.
Різнорівневі завдання було створено на основі задач ЗНО – НМТ попередніх років, зразків комплексних тестів міжнародної сертифікації IELTS, TOEFL та інших матеріалів відповідно до учбової програми.
Завдання надано у тестові формі, з розкритою та розгорнутою відповіддю.
Перевірялися навички застосування мови, читання, знання граматичних правил, логічне мислення.
Один учень посів перше місце (2ттв група) , двоє учнів здобули друге (9, 3к група) і четверо – третє (6, 9, 3к групи). Викладач Щербатих Ю.С.

Олімпіада з фізики і астрономії

У професійно-технічному училищі № 26 м. Кременчука 16 лютого 2024 року проведено олімпіаду з фізики і астрономії серед учнів І та ІІ курсів.
Учням були запропоновані завдання “на кмітливість”, які містили матеріал з фізики 10 та 11 класів.
Олімпіада мала виявити рівень фізичних та астрономічних знань як у теоретичній, так і у практичній площині. Викладач Даньшин О.Л.

Олімпіада з біології

У професійно-технічному училищі № 26 м. Кременчука 22. 02. 2024 року учні перших , других, третіх курсів взяли участь в першому етапі олімпіади з біології і екології. Для проведення олімпіади були використані завдання зовнішнього незалежного оцінювання за різні роки.
Завдання для учнів були запропоновані в двох турах: теоретичному і практичному. Вони мали на меті виявити рівень володіння здобувачами освіти практичними навичками та вміннями, пов’язувати набуті теоретичні знання з практикою й укладались з урахуванням програми Всеукраїнської олімпіади з біології. Теоретичні завдання складались із тестів різного рівня складності. В групі «А» в тестових завданнях з чотирьох варіантів відповідей вірним являлась тільки одна. В групі «Б» з п’яти відповідей правильними були декілька . В групі «В» необхідно було встановити відповідності. Під час практичного завдання учні кожної групи виконували три практичні роботи з різних біологічних дисциплін. Викладач Козачук І.Б.

Олімпіада з української мови

21 лютого 2024 року було проведено І етап олімпіади з української мови серед учнів І-ІІІ курсів ПТУ № 26 м. Кременчука. У змаганнях взяли участь 19 учнів.

Підготовку та проведення Олімпіади здійснила викладач української мови та літератури Терновська Людмила Іванівна.

Кращий результат показала учениця Дяченко Єлизавета (ІІІ курс, група № 6 «Пекар. Кондитер»). ІІ місце розділили учні Ходаковська Вікторія та Проноза Владислав (І курс, група № 1 «Кухар. Кондитер»).  ІІІ місце посіла Глушко Софія (ІІ курс, група № 4 «Пекар. Кондитер»).

Олімпіада з математики

У професійно-технічному училищі № 26 м. Кременчука 20.02.2024 року здобувачі освіти перших, других та третіх курсів взяли участь в І етапі предметної олімпіади з математики. При проведенні олімпіади використовувались як завдання зовнішнього незалежного оцінювання різних років, так і цікаві задачі на кмітливість та винахідливість.

Зміст завдань відповідає навчальним програмам для загальноосвітніх навчальних закладів та змісту підручників з математики, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Учням запропоновано різні види завдань:

 – завдання з вибором однієї правильної відповіді із чотирьох  запропонованих варіантів;

– завдання, в яких потрібно самостійно отримати відповідь і вписати її у відведене місце;

– завдання на встановлення  відповідності.

Викладачі: Оксана МОСКАЛЕНКО, Наталія БЄЛІКОВА.