Місячник боротьби з туберкульозом

Відповідно до протокольного рішення засідання Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ, та наркозалежності від 21 лютого 2023 року з 01.03.2023 по 01.04.2023 року в області проводиться місячник боротьби з туберкульозом, з інформаційно-просвітницьким акцентом у Всесвітній і Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз,  а саме 24 березня – Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

Вже чверть століття фахівці з усього світу намагаються взяти під контроль це захворювання та зупинити його поширення. Не дивлячись на зусилля цифри статистики залишаються трагічними – щорічно туберкульоз забирає життя більше 1 млн. людей на землі. В Україні від цієї хвороби щодня вмирає 11 чоловік.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане паличкою Коха, туберкульозної мікобактерією. Передається воно повітряно-крапельним шляхом. Туберкульоз може вражати кісткову тканину, нирки, головний мозок, але в 90% випадків хвороба завдає удар по легеням. Щорічно виявляється близько 32 тис. нових випадків захворювання.

Завдання місячника боротьби з туберкульозом також нагадати про важливість профілактики цього захворювання. У зв’язку  з цим у Професійно-технічному училищі № 26 м. Кременчука було проведено санітарно-просвітницьку роботу з учнями та працівниками, щодо запобігання поширенню розвитку туберкульозу та запобіжні заходи його поширення, а саме:

  • вакцинація
  • регулярне обстеження
  • повноцінне харчування
  • зміцнення імунітету
  • здоровий спосіб життя (повноцінний сон, контроль стресів, відмова від шкідливих звичок).

На сучасному етапі туберкульоз не є вироком, як це було раніше. Курс лікування новими препаратами за програмою DOTS, яка діє в нашій країні, допомагає досягти одужання в 90% випадків! Головне – вчасно пройти діагностику і якомога швидше почати лікування.