Сьогодні, 29 листопада важлива дата Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», – Міжнародний день захисників прав жінок. (Нагадаємо, ґендерно зумовлене насильство – це насильство, яке вчиняється до осіб через їхню стать або стосується переважно осіб певної статі. Це крайній вияв дискримінації за ознакою статі, жертвами якого найчастіше стають жінки (за статистикою близько 90%).
В Україні була ратифікована Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція) та встановлює кримінальну відповідальність за нього.
Конвенція захищає права усіх жертв за будь-якою ознакою, як от “статі, гендеру, раси, кольору шкіри, мови, релігійних, політичних або інших переконань, національного або соціального походження, належності до національної меншини, майнового стану, народження, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, віку, стану здоров’я, інвалідності, сімейного стану, статусу мігранта чи біженця або іншого статусу”.
А ви вмієте розпізнавати гендерно зумовлене насильство?
Пропонуємо розібратися у цьому завдяки онлайн-грі, котра була запущена спеціально до 16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства.
Граючи в гру, ви дізнаєтесь, як розпізнати гендерно зумовлене насильство, де та як отримати допомогу та яке загальне ставлення українців до гендерно зумовленого насильства.
Гра за посиланням