Проєкт «Сильні інституції ринку праці: комплексна модернізація Державної служби зайнятості та постачальників професійної освіти»

#робочі_поїздки

Перший день в Празі зустрів нашу делегацію гарною, комфортною, теплою, але не спекотною погодою.

Перша зустріч відбулась у міністерстві освіти молоді та спорту республіки Чехії.

Пані Marta Stara, керівник відділу політичних переговорів Європейського Союзу, розповіла про систему освіти у Чехії.

Далі відбулась зустріч в посольстві України з уповноваженим посланником ІІ класу, тимчасово повіреним у справах України в Чехії, паном Віталієм Усатим.

Пан Віталій занурив гостей в знайомство з Чехією як країною (з населенням 10,5 млн. осіб), яка підтримує Українус і шляхом фінансової допомоги (більше 800 млн. євро), опікою над нашими громадянами, які знайшли прихисток від війни (за час повномасштабного вторгнення близько 200 тисяч людей проживає в країні нині та близько 400 тисяч українців перебували в країні транзитом) та щедро ділиться своїми здобутками в системі освіти і науки. Адже метою нашої поїздки є знайомство та налагодження партнерства з технічними школами Чехії з метою обміну здобутками та новинками в системі освіти, а в перспективі – міжнародним обміном учнями.

Наступним пунктом, де зупинилась делегація, була Празька вища отборна школа інформаційних технологій та середня школа мультимедії та дизайну. Директор закладу, Marcela Davidkova Antosova, продемонструвала комп’ютерне обладнання, яке використовується в навчальних кабінетах. Матеріально-технічне забезпечення кабінетів інформатики, електротехніки та 3D-візуалізації дає можливість опанувати новітні технології для застосування їх в найширших сферах діяльності (від промисловості, ІТ-технологій до дизайну і реклами).

Перший день перебування в Чехії завершувався зустріччю з представником Міністерства освіти, молоді і спорту Jakub Seiboth, з яким мали цікаву, активну розмову про систему освіти країни та кроки, які були впроваджені на всіх рівнях, задля розвитку та підвищення якості освіти.