Міжнародний день захисту дітей

“Міжнародний день захисту дітей” в усьому світі святкується щорічно 1 червня. Свято було засноване в Парижі в листопаді 1949 рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок.
Вперше “Міжнародний день захисту дітей” відзначався в 1950-му році й охопив 51-ну країну світу. ООН підтримала таке рішення й проголосила захист прав, життя, здоров’я, духовного розвитку дітей одним із пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Женевська декларація

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, яка була ухвалена в 1924-му році, була також проголошена необхідність соціального захисту прав дитини.  Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 року. У цій декларації було проголошено рівні права дітей у сфері освіти, виховання, соціального забезпечення, духовного та фізичного розвитку.

Декларація прав дитини закликає батьків, уряди та громадські організації, визнавати права дітей та сприяти їхньому забезпеченню.

В Україні свято встановлено “…на підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна — дітям” та інших громадських організацій…” відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.

У цей день влаштовуються різні розважальні програми та заходи для дітей: концерти, конкурси з подарунками тощо. От і здобувачі освіти нашого училища участь у святковому концерті, присвяченому Дню захисту дітей, який проходив у ДУ «Кременчуцька виховна колонія».  Віримо, що мистецтво має цілющий вплив на людей, тому вокальний ансамбль «Каданс» та талановита танцівниця Марія Козлова подарували присутнім частинку свого таланту