«Людське життя – у чому його сенс»

Літературу ХХ століття годі уявити без Джека Лондона. Джон Ґріффіт Чейні (справжнє ім’я письменника) народився 12 січня1876 року в місті Сан-Франциско.

 Дивно, але відомий американський письменник не отримав якісної освіти, тому що через бідність не зміг оплатити навчання. Тим не менш купити книги Джека Лондона прагнули тисячі читачів ще за життя автора. Його талант можна назвати феноменальним. Ця людина за короткий час зуміла здолати шлях від чорнороба, бродяги і випивохи до класика, який залишив помітний слід у світовій літературі.

 Джек Лондон — один із найвідоміших американських письменників. Його твори надзвичайно цікаво читати тому, що автор багато чого побачив і пережив у своєму житті. Майбутньому письменнику змалку довелося тяжко працювати. Він був матросом, репортером, навіть золотошукачем. Герої творів Джека Лондона схожі на нього — порядні, сильні та мужні.

Саме таким є головний герой оповідання “Жага до життя”. Разом з другом він повертається додому після вдалих пошуків золота. Проте доля та сувора північна природа випробовують товаришів на міцність. Один із них, Білл, не витримує цього. Він забирає свою частку золота, залишає приятеля в біді та йде геть. Нелегко доводиться головному герою. Перемагаючи біль у вивихнутій нозі, він іде далі, долає голод і холод, виходить переможцем у поєдинку з вовком. Величезна любов до життя, бажання жити керує ним.

Ім’я героя невідоме. Проте це справжня людина, мужня й відважна. А ще — порядна. Дорогою головний герой натрапив на останки Білла. Почуття власної гідності недозволяє йому взяти золото загиблого.

Сенс життя полягає в тому, щоб прожити свій вік гідно, допомагати іншим у тяжку хвилину. Людина не повинна вчиняти нічого, за що потім їй було б соромно

Це оповідання змушує читачів замислитись над сенсом людського життя, над поняттями “дружба”, “товариськість”, “зрада”.

Твори письменника видаються мільйонними тиражами й перекладені багатьма мовами. Велика кількість україномовних перекладів дає стверджувати, що автор входить до числа улюблених зарубіжних письменників наших читачів.

 Джек Лондон. Жага до життя = Love of Life / пер. : М. Гіптенко, О. Донічевої. — К. : Велмайт, 2015. — 412 с. .

Джек Лондон. = Love of Life / пер. : Н. Дубровська, Г. Яр. — К. : Знання, 2018. — 174 с.