Робочі зустрічі

Директор Професійно-технічного училища № 26 м. Кременчука Євгеній Жаров взяв участь у дводенному семінарі «Відбудова: створення нових освітніх просторів в закладах професійної освіти» (м. Чергнігів) для органів управління освітою обласних військових адміністрацій у складі делегації Полтавської області.

Два дні були насичені інформацією, продуктивним спілкуванням із  керівниками управління освіти і науки облдержадміністрації, Чернігівської міської ради, директорами ЗП (ПТ)О, знайомством із закладами освіти міста-героя України Чернігова, які не тільки відновлюються після руйнувань і облоги на початку війни, мужньо і наполегливо працюють у сьогоденні, а і презентують нові здобутки і трансформації.

Ірина Шумік, генеральна директорка директорату професійної освіти МОН, відзначила проведену роботу освітянами на шляху до популяризації здобуття професійних кваліфікацій молоддю через модернізацію інфраструктури закладів освіти.

Учасники семінару розділили моменти хвилювання і радості від титанічної праці по відкриттю нових та модернізації існуючих Навчально-практичних центрів: 

Світлани Тронь, т.в.о. директора та колективу Чернігівського вищого професійного училища на відкритті  Центру механічної обробки металів (проєкт “#100 майстерень” за підтримки МОН України) та модернізованого центру сучасного автосервісу (за фінансової підтримки FCA, проєкт «Відновлення професійного навчання в Чернігівській області») та Максима Поджарого, директора “Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту” Чернігівської обласної ради  на відкритті центру зварювання (за фінансової підтримки FCA, проєкт «Відновлення професійного навчання в Чернігівській області»).

В навчально-практичних центрах, де, до речі, працює  велика кількість молодих майстрів виробничого навчання, молодь Чернігівщини  здобуває професії токаря, фрезерувальника, слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів, рихтувальника кузовів та зварника та використовують сучасне обладнання.

Так, наприклад, для навчання зварників вже використовується апарат доповненої реальності, що імітує процес зварювання (у спеціальних окулярах відображається все, що у реальності бачить зварювальник, коли працює. Це повний ефект присутності, показ помилок, процесу зварювання і його результату із трансляцією на монітор).

Бажаємо закладам освіти і їх співробітникам натхненної результативної роботи та подальшого розвитку.

Впевнені, ці центри сприятимуть популяризації професійної освіти, підвищенню кваліфікації та забезпеченню підприємств Чернігівщини необхідними кадрами для розвитку економіки та відбудови України.