Олімпіади навчальних предметів

Відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 р. №1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 р. за №1318/20056, наказу МОН від 30.09.2024 № 1391 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів і турнірів у 2024/2025 навчальному році», враховуючи Укази Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, від 23 липня 2024 року № 469/2024 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 23 липня 2024 № 3891-IX року з метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді у Професійно-технічному училищі № 26 м. Кременчука протягом лютого 2025 року проведено олімпіади навчальних предметів: олімпіада з англійської мови, з біології та екології, фізики і астрономії, математики, історії України та інші.

Олімпіада з англійської мови

Під час проведення олімпіади з англійської мови були використані матеріали посібника «Завдання для олімпіад, конкурсів, змагань. Англійська мова. 9–11 класи» автор-упорядник М. О. Бондаренко, 2020 р.
Завдання для здобувачів освіти включали всі види мовленнєвої діяльності: аудіювання, читання, говоріння, письмо.
Зміст завдань відповідає навчальним програмам для загальноосвітніх навчальних закладів та змісту підручників з історії, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.
Здобувачам освіти запропоновано два варіанти із різними видами завдань:

  • завдання на перевірку навичок сприймання на слух, що включають завдання на встановлення правдивих чи хибних тверджень та тестові завдання;
  • тестові завдання на перевірку навичок читання;
  • завдання на перевірку навичок письмової взаємодії у вигляді написання повідомлення на запропоновані теми;
  • завдання на формування усного висловлювання на запропоновані теми. Викладач Калуцька-Пелих К.О.

Олімпіада з біології

Здобувачам освіти під час проведення олімпіади з біології були запропоновані завдання зовнішнього незалежного оцінювання за різні роки.
Завдання для учнів надавалися у двох турах: теоретичному і практичному. Завдання усіх турів олімпіади мали на меті виявити рівень володіння учнями практичними навичками та вміннями, пов’язувати набуті теоретичні знання з практикою й укладались з урахуванням програми Всеукраїнської олімпіади з біології. Теоретичні завдання складались із тестів різного рівня складності. В групі «А» в тестових завданнях з чотирьох варіантів відповідей вірним являлась тільки одна. В групі «Б» з п’яти відповідей правильними були декілька. В групі «В» необхідно було встановити відповідності. Під час практичного завдання учні кожного групи виконували три практичні роботи з різних біологічних дисциплін. Викладач Козачук І.Б.

Олімпіада з математики

Здобувачі освіти під час проведення олімпіади з математики виконували завдання зовнішнього незалежного оцінювання за різні роки та завдання на кмітливість і винахідливість.

Зміст завдань відповідає навчальним програмам для загальноосвітніх навчальних закладів та змісту підручників з математики, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Викладач Москаленко О.В.

Олімпіада з історії України

Під час проведення олімпіади з Історії України здобувачам освіти було запропоновано завдання зовнішнього незалежного оцінювання за різні роки.

Учні виконували завдання відповідно компетентностних орієнтирів на уроках історії: хронологічних, просторових, інформаційних, мовленнєвих, логічних.
Зміст завдань відповідає навчальним програмам для загальноосвітніх навчальних закладів та змісту підручників з історії, рекомендованих Міністерством освіти і науки України. Учням запропоновано два варіанти із різними видами завдань:

  • завдання з вибором однієї правильної відповіді із чотирьох запропонованих варіантів;
  • завдання на тлумачення історичних понять;
  • завдання на встановлення історичного портрету діяча (суспільно- політичного, громадського) ;
    -завдання на встановлення правильної відповідності поданих видатних українців та галузі їхньої діяльності;
    -завдання на характеристику діяльності історичних організацій, явищ, процесів;
  • завдання, де необхідно спростувати чи підтвердити твердження та вказати власну думку а також надати свої поради майбутнім поколінням. Викладач Зубченко Т.В.