Круглий стіл «Використання чеського досвіду розвитку професійної освіти в українських закладах ПТО»

7–9 травня 2025 року Євгеній Жаров, директор Професійно-технічного училища № 26 м. Кременчука, взяв участь у круглому столі «Використання чеського досвіду розвитку професійної освіти в українських закладах ПТО» організованому в межах ініціативи «Сильні інституції ринку праці: комплексне осучаснення Державної служби зайнятості та провайдерів професійної освіти», яка впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні в межах Програми «Професійна освіта в Україні / Skills4Recovery». Ця Програма реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Уряду Німеччини.


Учасники круглого столу відвідали професійно-технічне училище №8 м. Чернівці та Глибоцький професійний ліцей, познайомились із напрямками їх роботи, здобутками та планами розвитку.
Круглий стіл став майданчиком для презентації, осмислення досвіду та вільного обговорення реалізованих в закладах професійної (професійно-технічної освіти) інновацій, отриманих під час минулорічної поїздки до закладів освіти Чехії.


Так, під час відвідування Чехії цінною стала інформація про особливості роботи закладу освіти із грантами, що їх надають урядові та недержавні організації та відкривають нові можливості для перекваліфікації і отримання додаткових компетентностей у дорослого населення та розвитку закладу освіти. Цей досвід Професійно-технічне училище № 26 м. Кременчука вже ефективно впроваджує, в тому числі у залученні жінок до отримання професій слюсарного циклу, що є особливо актуальним в умовах сьогодення.
В стінах закладу освіти Празької вищої отборної школи інформаційних технологій та середньої школи мультимедії та дизайну гостям з України було продемонстровано комп’ютерне обладнання, яке використовується в навчальних кабінетах. Нині матеріально-технічне забезпечення кабінетів інформатики, електротехніки та 3D-візуалізації нашого закладу освіти також дає можливість опанувати новітні технології для застосування їх в найширших сферах діяльності (симулятори доповненої реальності використовуються в освітньому процесі – підготовці слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів та на заняттях гуртку «Ластівка», що навчають основам управління безпілотними літальними апаратами, а навчання 3D-візуалізації дозволяє виконувати 3D-друк необхідних елементів).


Вдячні Валентині Смаль, представниці Програми ООН (UNDP) в Україні та організаторам за створення простору для обміну досвідом та опрацювання нових ідей і завдань для розвитку закладів професійної освіти України.