День Української Державності було встановлено 2021 року згідно з указом президента України Володимира Зеленського (від 24 серпня 2021 року), а вперше відзначили у 2022-му.
Спочатку датою обрали 28 липня- у день пам’яті київського князя Володимира Великого та День Хрещення Русі-України, але у зв’язку з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, дата змістилася на 13 днів раніше. Тому тепер 15 липня– свято Української Державності.
«Ми — молода родина зі славетної династії Київської Русі – України. З роду засновників. Роду хрестителів. З хороброго роду. Мудрого роду. Козацького роду. Ми не сироти й не знайди. Ми нащадки могутньої країни, яка була центром Європи, — сказав Зеленський, виступаючи на Майдані в серпні 2021-го з нагоди 30-ї річниці незалежності. — Тут починалося православ’я, тут взяла початок старослов’янська мова, правонаступницею якої є сучасна українська мова. Тут почалась і наша державність. Зародження нашої державності ми будемо відзначати в день розквіту нашої державності – у день Хрещення Київської Русі – України».
Навіть візуальна символіка свята викликає відчуття єдності, адже у українців один символ, герб – тризуб, який походить від родового знаку Рюриковичів, а саме від знаку Володимира Великого, а це є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії, є символом боротьби, незалежності, історії та ідентичності. А кольори фонів відсилають нас до малинових козацьких хоругв, жовтого скотчу українських військових та синього полотна нашого прапора.
Усвідомлюючи, що прожила і проживає наша країна, ми, нарешті зможемо зробити те, про що мріяли, за що боролись і що не вдавалося зробити раніше попереднім поколінням – стати однією з найбільш сучасних держав світу.
Оскільки сусідня держава вкотре зазіхає на свободу та територіальну цілісність України, на нас, нинішнє її покоління випала непроста доля – відстоювати своє право на існування. Щоб ще раз дати собі відповідь на питання: «Що таке День Української Державності? Яким є тисячолітній спадок державності? Якими були етапи українського державотворення та хто є спадкоємцями Володимирового тризуба пропонуємо інформаційні матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Української Державності
А для того, щоб можна було краще зрозуміти, за що саме і на основі чого ми зараз боремося і провести з користю час – пропонуємо до перегляду фільми та серіали про українську історію.