Сьогодні, 26 квітня, українці та весь світ згадують одну з найстаріших катастроф за часів існування людства, яка й досі озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах – вибух на Чорнобильській АЕС.
37 років тому, 1986 року о 1.23 год. від вибуху у повітря піднялось більше 60 тон радіоактивних матеріалів.
У минулому році у перші дні російсько-української війни солдати ворога, зайшовши на територію Чорнобильської зони, отримали смертельні дози радіації, коли рили окопи у Рудому лісі.
Ворог відключив системи моніторингу радіаційного стану території, електроенергію, тримав у заручниках працівників ЧАЕС…. Це дивом не трапився ядерний вибух!
Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського розуму великі лише за умови повної відповідальності за дії і вчинки.
Чорнобильська трагедія – це жорстке і безкомпромісне попередження людству.
Напередодні цієї дати та сьогодні у закладі освіти пройшли заходи щодо вшанування пам’яті загиблих у тій страшній катастрофі .
З глибокою пошаною здобувачі освіти схилили голови перед ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого вони віддали своє здоров’я та життя, ставши на шляху сліпої ядерної катастрофи і захистили не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.
Ми пам‘ятаємо про героїзм усіх, хто брав участь у ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи людства.
Вшановуємо мужність і відвагу пожежників, персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, медиків, будівельників, учених, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Пам’ятаємо тих, хто ціною власного життя рятував світ.